Jesteś tutaj: Start / Aktualności

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTCYH

źródło grafiki: https://www.rzg.pl/144502/dzis-narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych-3/

03.2021

Przejdź do - OPŁATA ZA OBIADY - MARZEC 2021

OPŁATA ZA OBIADY - MARZEC 2021

Pełna kwota za marzec: 70,00 zł

W każdym kolejnym miesiącu opłata ulega zmianie, w zależności od ilości dni obiadowych w danym miesiącu. Płatności za obiady można dokonywać tylko przelewem na konto o numerze: 40 8142 0007 0302 9069 2000 0101 do dnia 10 tego każdego miesiąca. Tytuł wpłaty: imię i  nazwisko dziecka, klasa, wpłata za miesiąc.... 2021r. Nieobecności dziecka na obiadach  należy zgłaszać pod numerem telefonu: 500 406 364 - najpóźniej do godziny 8:30 danego dnia. Odpis będzie odliczony w następnym miesiącu.

03.2021

Przejdź do - ROZWIĄZANIE KONKURSU NA KOMIKS AUTORSKI

ROZWIĄZANIE KONKURSU NA KOMIKS AUTORSKI

Od grudnia 2020 do lutego 2021 r. w trakcie zajęć kreatywnych uczniowie klas szóstych tworzyli komiksy.
Na konkurs szkolny wpłynęło 51 albumów artystycznych w formie komiksowej. Jury składające się aż z ośmiu osób dokonało wyboru najciekawszych opracowań pod kątem: artystycznym, literackim i estetycznym.
Mamy czworo zwycięzców!!

I miejsce: Kalina Trynkiewicz kl. VI c
II miejsce: Bianka Tyszkowska kl. VI a
II miejsce: Milena Birska kl. VI d
III miejsce: Zuzanna Zmysłowska kl. VI b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykazanie się oryginalnymi pomysłami! Rozwijajcie swoje pasje i talenty artystyczne!
  • Nagrodzone uczennice zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród do sekretariatu szkoły od 1.03.2021 r. w godz. 10-14.
  • Komiksy można odbierać ze szkoły (karton przed sekretariatem)

02.2021

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY KONKURS "MY TOWN"

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "MY TOWN"

Zuzanna Zmysłowska, uczennica klasy VI b otrzymała wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Językowo - Plastycznym.
W tegorocznej edycji konkursu 2020/2021 należało wykonać album artystyczny wzbogacony o tekst w języku angielskim na temat swojego rodzimego miasta. Gratulacje!!! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

KONKURS RECYTATORSKI

SZCZEGÓŁY KONKURSU ORAZ REGULAMIN - TUTAJ

POMOC

TU ZNAJDZIESZ POMOC!
Ulotka dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Pamiętajmy, że korzystanie z pomocy to nie wstyd!
ULOTKA - TUTAJ
Porad bezpośrednich udzielają również:
PSYCHOLOG SZKOLNY - Pani Edyta Piecyk
PEDAGOG - Pani Kinga Słomińska.

TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Rozpoczynamy dziś Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole. Proponujemy więc wspólny „Spacer po polszczyźnie”. W jego trakcie można poznać dzieje języka polskiego, dowiedzieć się, skąd polszczyzna pożyczała wyrazy, poćwiczyć dykcję, sprawdzić znajomość pisowni, a także przekonać się do używania polskich znaków diakrytycznych w codziennej komunikacji tekstowej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Przejdź do - WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ostatnim czasie dzieci w świetlicy wykonywały różnymi technikami: obrazki przedstawiające zimowy pejzaż, maski karnawałowe oraz walentynkowe laurki z życzeniami. Tworząc serduszka, wykorzystywały metodę quillingu.
Dwa tygodnie przed walentynkami wystawiona została przed świetlicą skrzynka, do której uczniowie klas 1-3 mogli wrzucać walentynkowe laurki. Poczta walentynkowa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Wszystkie życzenia zostały dostarczone adresatom. Niektórzy byli bardzo mile zaskoczeni.
Poza tym dzieci brały udział w warsztatach rękodzielniczo-wędkarskich. Wykonały one, przy wsparciu nauczyciela, a także zupełnie samodzielnie, woblery (wędkarskie przynęty),m.in. tarły papierem ściernym kawałek drewna, aby kształtem przypominał małą rybkę. Poza tym uczniowie rzeźbili serduszka z kawałków drewna, które potem ozdabiali, malowali.