Jesteś tutaj: Start / Aktualności

PLAYROOM Z WYOBRAŹNI

W konkursie Play ROOM z wyobraźni w etapie ogólnopolskim biorą udział trzy prace plastyczne uczniów z naszej szkoły:

1. Zuzanna Zmysłowska "Artystyczny Harmider" kl. VI b
  2. Amelia Drzewiecka "Pomporoom" kl. VI d
  3. Jan Rogatty "Astro Play room" kl. Va
Serdecznie gratuluję!
Trzymam kciuki za kolejne sukcesy artystyczne!
P. Ola Kucewicz-Wasilewska

KONKURSY KURATORYJNE - WYNIKI ETAPÓW SZKOLNYCH

Konkurs kuratoryjny z chemii
Dnia 12 listopada br. w naszej szkole odbył się Konkurs Kuratoryjny z Chemii. W konkursie wzięło udział 13 uczniów, a 2 zakwalifikowało się do etapu rejonowego: Patryk Stelmaszek (8b) i Tomasz Olchowy (8a). Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a chłopakom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Konkurs kuratoryjny z informatyki
Dnia 13 listopada br. w naszej szkole odbył się Konkurs Kuratoryjny z Informatyki. W konkursie wzięło udział 6 uczniów, a 2 zakwalifikowało się do etapu rejonowego: Kinga Kowalska (8a) i Tomasz Olchowy (8a). Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Konkurs kuratoryjny z j. polskiego
Dnia 16 listopada br. w naszej szkole odbył się Konkurs Kuratoryjny z J. Polskiego. W konkursie wzięło udział 6 uczniów, a 2 zakwalifikowało się do etapu rejonowego: Natalia Moś (8b) i Patryk Stelmaszek (8b). Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a Natalii i Patrykowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

LISTOPAD W ŚWIETLICY

W ostatnim czasie dzieci w świetlicy: zapoznawały się z symbolami narodowymi, słuchały pieśni patriotycznych, hymnu państwowego, ćwiczyły śpiew oraz wykonywały różnymi technikami flagę i godło. W listopadzie w świetlicy przeprowadzany był też jesienny konkurs plastyczny „Jesienny ludek”. Uczniowie rozwijali aktywność twórczą, kształtowali wrażliwość estetyczną poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych oraz uwrażliwiali się na otaczającą przyrodę i zmieniające się pory roku. Poza tym dzieci brały udział w warsztatach rękodzielniczo-wędkarskich. Wykonały one, przy wsparciu nauczyciela, a także zupełnie samodzielnie, wabiki dla kotów oraz oryginalne i atrakcyjne imitacje wodnych owadów i pokarmu roślinnego dla ryb.

TO JUŻ ROK ...

22 listopada 2019 roku podczas niezwykłej uroczystości nadano naszej szkole imię. Na swojego patrona wybraliśmy Agatę Mróz.
Agata Mróz (1982-2007) – znakomita polska siatkarka, blisko 140-krotnareprezentantkabarw narodowych, dwukrotna mistrzyni Europy – w 2003 i 2005, której kariera i życie zostały przerwane przez ciężką chorobę – mielodysplazję szpiku. Chociaż przegrała walkę z chorobą, wygrała, dając życie swojej córce oraz zostawiając po sobie pamięć jako wielkim sportowcu i wielkim człowieku.
W Święto Szkoły zaangażowała się cała społeczność Niemcza. Uroczystości w tym dniu rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w miejscowym kościele w intencji szkoły i jej patronki. Następnie na sali gimnastycznej, w obecności uczniów, pracowników szkoły i rodziców, a także kierownictwa szkoły – dyrektora Jacka Michalskiego i wicedyrektor Małgorzaty Dziedzic oraz przedstawicieli władz Gminy Osielsko, władz oświatowych, środowisk kultury i sportu, rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez społeczność szkolną.
Ten radosny dla nas wszystkich dzień poprzedziły ponad 2-letnie przygotowania: od prezentacji przez uczniów swoich kandydatów na patrona szkoły, przez prezentacje ich sylwetek, aż po ostateczny wybór naszej patronki. Od tej pory dzień wyboru Agaty Mróz na patrona naszej szkoły, czyli 24 maja, jest Dniem Patrona Szkoły Podstawowej w Niemczu.
Działaniom tym towarzyszyły różne inicjatywy podejmowane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Wspomnieć należy chociażby „Tydzień z kandydatami na patrona szkoły” (gazetki i prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów), a także konkurs plastyczny związany z patronką oraz niezwykłe dzieło, powstałe z ponad 1500 fotografii uczniów i pracowników szkoły, tworzące portret Agaty Mróz, którego autorem jest nauczycielka informatyki.

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ

SZKOŁA Z GIGANTAMI PROGRAMOWANIA

Zachęcamy do zapisów!

Po raz kolejny zapraszamy na akcję darmowych zajęć online dla uczniów -  “Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania.

“Szkoła z Gigantami” to 4 lekcje w formie webinaru online, podczas których nasi trenerzy - programiści, wprowadzą uczestników w świat kodowania. Zajęcia podzielone są tematycznie na 2 grupy wiekowe. Grupa młodsza (9-12 lat) będzie odkrywać programowanie przenosząc się w środowisku Scratch do świata popularnych gier. Starsi uczestnicy (13-18 lat) poznają natomiast tajniki języka znaczników HTML i stworzą swoje własne strony internetowe. Każdy uczestnik po zrealizowaniu kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa. Na szkoły z największą ilością uczestników (uczniów i nauczycieli) zapisanych na wydarzenie “Szkoła z Gigantami” czekają wyjątkowe nagrody.

Zachęcamy do udziału, ponieważ to liczba zapisanych osób decyduje o przyznaniu nagrody! Pierwsze zajęcia startują już 30 listopada!

Szczegóły i zapisy znajdują się na stronie: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/szkola-z-gigantami-zapisy

Zachęcam do udziału - B. Ziółkowska - nauczyciel informatyki

11.2020

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI - JUŻ JUTRO :)

Na wypadek gdyby nikt Ci dzisiaj nie powiedział: MIŁEGO DNIA! Dobrze, że Jesteś.

GŁOSUJEMY NA ŚWIETLICĘ

Nauczyciele! Uczniowie! Rodzice!
Nasza Szkoła bierze udział w Konkursie  SIĘ  GRA SIĘ MA! Walczymy o Nową Świetlicę! Klikajcie  i głosujcie pod linkiem: https://www.siegrasiema.com/swietlice/308
Liczymy na Wasze zaangażowanie! Głosujcie każdego dnia! Do dzieła! Czas głosowania trwa do 22  grudnia 2020!